Uniwersalny produkt czyszczący (All Purpose Cleaner)

Uniwersalny produkt czyszczący (All Purpose Cleaner) to doskonałe rozwiązanie do czyszczenia zarówno wnętrza, jak i nadwozia samochodu. Może być bezpiecznie stosowany na wszystkich rodzajach powierzchni.

Uniwersalny produkt czyszczący (All Purpose Cleaner) pomaga przy czyszczeniu nadwozia i doskonale nadaje się do wstępnego mycia pojazdu poprzez oprysk, przed myciem szamponem, w celu zmiękczenia zaschniętych owadów, uporczywego brudu i osadu drogowego z lakieru i kół. Produkt posiada doskonałe właściwości odtłuszczające, dzięki czemu stanowi idealne rozwiązanie do usuwania tłustych zabrudzeń z komory silnika oraz wnęk wokół drzwi, bagażnika i wlewu paliwa. Uniwersalny produkt czyszczący (All Purpose Cleaner) może być także bezpiecznie stosowany na powierzchniach wewnątrz samochodu i doskonale nadaje się on do usuwania trudnych plam i zabrudzeń oraz do gruntownego czyszczenia powierzchni plastikowych, tekstylnych, a nawet skórzanych. Do regularnego, codziennego czyszczenia wnętrza zalecamy stosowanie Interior Shampoo marki Autoglym.

Nadwozie:

Nie aplikować produktu bezpośrednio na słońcu lub gdy lakier jest ciepły w dotyku.

  1. W celu uzyskania najlepszych rezultatów aplikować na suche powierzchnie. Produkt aplikować obficie, szczególnie w miejscach silnie zabrudzonych, oraz pozostawić do zadziałania przez maksymalnie 5 minut. Uwaga: Nie dopuszczać do wyschnięcia produktu.
  2. Przy usuwaniu smaru i tłustych zabrudzeń wzruszyć brud przy pomocy miękkiego pędzelka lub rękawicy do mycia.
  3. Spłukać wodą pod wysokim ciśnieniem. Przy uporczywych zabrudzeniach konieczne może być powtórne nałożenie produktu i wzruszenie brudu.
  4. W przypadku stosowania tego produktu do wstępnego mycia poprzez oprysk lakieru, należy umyć pojazd przy pomocy szamponu samochodowego.

Wnętrze:

Przed użyciem zawsze sprawdzać trwałość koloru powierzchni.

  1. Tapicerka tekstylna: Spryskiwać oszczędnie drobnym strumieniem. Delikatnie wzruszyć brud szczotką lub gąbką do czyszczenia wnętrz, a następnie wytrzeć czystą, wilgotną mikrofibrą lub irchą (Aqua Dry) marki Autoglym.
  2. Na tapicerkę skórzaną i winylową oraz twarde powierzchnie aplikować bezpośrednio na ściereczkę z mikrofibry (Microfibre Cloth) marki Autoglym lub gąbkę i przecierać czyszczoną powierzchnię. Nie należy używać szczotek i unikać nadmiernego szorowania. Na koniec wytrzeć czystą, wilgotną szmatką z mikrofibry lub irchą (Aqua Dry) marki Autoglym.

Alcantara: Aplikować niewielką ilość na czystą, wilgotną irchę (Aqua Dry) marki Autoglym i delikatnie przecierać. Uważać, by zbytnio nie namaczać powierzchni, i unikać nadmiernego tarcia. Wytrzeć do sucha czystą szmatką. Szczotka może pomóc we właściwym ułożeniu włókien po zakończeniu czyszczenia.

NIE STOSOWAĆ na ekranach nawigacji satelitarnej i deski rozdzielczej.

Uniwersalny produkt czyszczący (All Purpose Cleaner) idealnie nadaje się do wstępnego czyszczenia przed myciem samochodu, aby poluzować trudny do usunięcia brud, zielone algi przy szybach czy ptasie odchody, do czyszczenia wnęk wokół wlewu paliwa, drzwi i bagażnika oraz do czyszczenia kół.

P: Czy uniwersalny produkt czyszczący (All Purpose Cleaner) może być stosowany na lakierze bez powłoki?
O: Tak, może on być stosowany na lakierze, na który nie nałożono pasty polerskiej, wosku czy innej powłoki. Nadaje się do użycia na wszystkich nowoczesnych lakierach posiadających bezbarwną powłokę. Należy unikać niestabilnych powierzchni lakierowanych, takich jak oksydowany lakier o porowatej strukturze.

P: Jaką substancją chemiczną jest uniwersalny produkt czyszczący (All Purpose Cleaner)
O: Jest to mieszanka zasadowych środków czyszczących.

P: Czy produkt ten ma zapach?
O: Tak, produkt posiada zapach skórki pomarańczowej.

P: Czy uniwersalny produkt czyszczący (All Purpose Cleaner) może być stosowany na szkle i plastiku?
O: Tak, może on być stosowany na wszystkich powierzchniach na zewnątrz i wewnątrz pojazdu za wyjątkiem ekranów deski rozdzielczej.

Q: P: Czy uniwersalny produkt czyszczący (All Purpose Cleaner) może być stosowany na powierzchniach skórzanych?
O: Tak, może on być stosowany na skórze, ale zalecamy stosowanie go raz lub dwa razy w roku celem dokładnego czyszczenia. Do regularnej konserwacji zalecamy stosowanie środka do czyszczenia skóry (Leather Cleaner) lub balsamu do ochrony skóry (Leather Care Balm).

P: Czy uniwersalny środek czyszczący (All Purpose Cleaner) może być stosowany wewnątrz samochodu?
O: Tak, może on być stosowany wewnątrz raz lub dwa razy w roku celem dokładnego czyszczenia. Do regularnego czyszczenia zalecamy używanie szamponu do wnętrz (Interior Shampoo). Produktu nie należy stosować na ekranach systemów multimedialnych/nawigacyjnych.

P: Co należy zrobić w przypadku, gdy uniwersalny środek czyszczący (All Purpose Cleaner) znajdzie się na ekranie lub desce rozdzielczej?
O: Podczas stosowania uniwersalnego środka czyszczącego (All Purpose Cleaner) na desce rozdzielczej zalecamy nałożenie produktu na szmatkę i przetarcie czyszczonego obszaru. Należy unikać stosowania produktu na ekranach systemów multimedialnych i nawigacyjnych. Jeżeli podczas spryskiwania produkt przedostanie się na ekran, szkło lub deskę rozdzielczą, należy natychmiast usunąć go wilgotną, miękką szmatką. Nie dopuszczać do wyschnięcia produktu.

P: Co czyści ten produkt?
O: Produkt ten zmiekcza brud, osad drogowy i tłuszcz oraz usuwa większość plam na powierzchniach wewnętrznych, takich jak plamy z kawy.

P: Czy uniwersalny produkt czyszczący (All Purpose Cleaner) posiada neutralne pH?
O: Nie, środek ten posiada zasadowe pH.

P: Jakie produkty można stosować z uniwersalnym środkiem czyszczącym (All Purpose Cleaner)?
O: Szmatkę do polerowania (Hi-Tech Finishing Cloth), szmatkę do wnętrz (Hi-Tech Interior Cloth) oraz irchę (Aqua Dry).

P: Czy uniwersalny środek czyszczący (All Purpose Cleaner) można aplikować w każdych warunkach pogodowych?
O: Należy unikać stosowania go, gdy jest bardzo gorąco. Ważne jest, by nie nanosić produktu na gorące powierzchnie i by nie dopuszczać do jego wyschnięcia na żadnych powierzchniach.

P: Jak długo po nałożeniu produktu należy odczekać przed umyciem pojazdu?
O: W przypadku stosowania uniwersalnego środka czyszczącego (All Purpose Cleaner) do czyszczenia wstępnego należy pozostawić go na maksymalnie 5 minut, a następnie rozpocząć mycie pojazdu szamponem samochodowym (Polar Wash) lub innym szamponem marki Autoglym.

P: Czy stosowanie uniwersalnego środka czyszczącego (All Purpose Cleaner) do czyszczenia mojego samochodu jest bezpieczne?
O: Tak. Jedyne ryzyko związane jest ze stosowaniem produktu na powierzchniach gorących i delikatnych, takich jak ekrany systemów multimedialnych.

P: Czy produkt ten można bezpiecznie stosować z woskiem?
O: Tak.

P: Czy produkt ten może być stosowany na dachu kabrioletu?
O: Do konserwacji dachów kabrioletów zalecamy stosowanie naszego zestawu do czyszczenia i ochrony dachów kabrioletów (Convertible Soft Top Clean and Protect Kit).

P: Czy uniwersalny produkt czyszczący (All Purpose Cleaner) może być stosowany do czyszczenia motocykli?
O: Do osiągnięcia najlepszych rezultatów zalecamy stosowanie naszego środka do czyszczenia motocykli (Motorcycle Cleaner).

P: Czy uniwersalny środek czyszczący (All Purpose Cleaner) należy rozcieńczać?
O: Nie, uniwersalny środek czyszczący (All Purpose Cleaner) jest gotowy do użycia.

P: Czy produkt ten może być stosowany w pianownicy?
O: Nie, uniwersalny środek czyszczący (All Purpose Cleaner) został zaprojektowany i przetestowany do użycia z dołączonym spryskiwaczem.

P: Czy uniwersalny produkt czyszczący (All Purpose Cleaner) może być stosowany na kołach?
O: Tak, ale w przypadku kół specjalistycznych, takich jak koła z dzielonymi obręczami, zalecamy stosowanie naszego środka do czyszczenia kół specjalistycznych (Custom Wheel Cleaner).

P: Czy uniwersalny produkt czyszczący (All Purpose Cleaner) może być stosowany na lakierze matowym?
O: Tak.